Alçıpan Profili

Alçıpan Profil mekanlarınızla uyumlu, galvanizden üretilen ve korozyona dayanıklı yapısıyla uygulayıcıların sıklıkla tercih ettiği ileri teknoloji ve kusursuz işçilikle uzun ömürlü Alçıpan Profili erişilebilir fiyatlarla ve dilediğiniz ölçülerde Afra Profil’de! 

 • Montaj & İşçilikten Tasarruf Sağlar
 • Özel Baskıyla Şekillendirilmiş
 • Mukavemeti Arttırılmış
 • Sağlam & Ekonomik
Şimdi İncele

Alçıpan Profil Çeşitleri

Hem ihtiyaçlarınıza hem de bütçenize en uygun Alçıpan Profil modelleri...

Tavan U Prime Alçıpan Asma Tavan Profili

Tavan U Ultra Alçıpan Asma Tavan Profili

Tavan U Strong Alçıpan Asma Tavan Profili

Tavan U Alçıpan Asma Tavan Profili

Tavan C Prime Alçıpan Asma Tavan Profili

Tavan C Strong Alçıpan Asma Tavan Profili

Tavan C Alçıpan Asma Tavan Profili

Duvar U 50 Alçıpan Bölme Duvar Profili

Duvar C 50 Alçıpan Bölme Duvar Profili

Duvar U 75 Alçıpan Bölme Duvar Profili

Duvar C 75 Alçıpan Bölme Duvar Profili

Duvar U 100 Alçıpan Bölme Duvar Profili

Duvar C 100 Alçıpan Bölme Duvar Profili

Delikli Alçı Köşe Profili

Kaba Sıva Köşe Profili

Omega 35 Alçıpan Asma Tavan Profili

Omega 45 Alçıpan Asma Tavan Profili

Omega U Alçıpan Asma Tavan Profili

Tavan L Alçıpan Asma Tavan Profili

Alçıpan Profil

Afra Profil ürünleri, TS  standartlarında, sıcak daldırma galvanizden soğuk şekillendirme yöntemi ile üretilmektedir. Alçıpan bölme duvar, giydirme duvar ve asma tavan sistemleri bileşeni olarak, standart ve ekonomik seri şeklinde üretilen alçıpan profilleri, korozyona dayanıklı yapısıyla uygulayıcıların tercih ettiği bir üründür.

 • Farklı kanal seçenekleri
 • Yüksek kaliteli belgeli üretim

Alçıpan Profil Ölçüleri

Alçıpan profil ölçüleri opsiyonel olarak hesaplanmaktadır. Standart uzunluğu 3 metreden oluşan alçıpan profil ölçüleri , aynı zamanda sınırlamalar dahilinde de özel ölçülerde de üretimi yapılmaktadır. Özel olarak istenilen profil için firma sahibiyle iletişime geçerek üretimi yapılan metre hakkında bilgi alabilirsiniz. Verilen ölçüler doğrultusunda kesim işlemi yapılar . Yapılan ölçülerin doğru olması bütçenizi sarsmadan kazanç elde etmenizi sağlar.

0553 896 51 26

Alçıpan Profil Fiyatları

Alçıpan profil fiyatları son derece uygun seviyelerdedir. Profilin ekstra özelliklerine göre fiyatlar üzerinde değişiklikler yaşanabilir. Alçıpan profil fiyatları tek bir profil üzerindenden hesaplanmaktadır. Alınan şehre ve alım miktarına göre birim fiyatta küçük oynamalar yaşanabilmektedir. Fiyatlar alçıpan profilin sahip olduğu ekstra özelliklere göre fiyat seviyesinde bir tık artış gösterilir.

PDF Ürün Kataloğu

Ürün Gruplarımız

Sizi arayalım

  1997'den Günümüze

  Afra Profil kurulduğu günden bu yana dürüst ilkeli ve çağdaş ticaret anlayışı ile müşterilerine hizmet vermektedir. Alçıpan, Asma Tavan, Aydınlatma Grubu, Menfez, Strafor ve Müdahale Kapağı ürünlerinin toptan ve perakende satışını yapmaktadır.Afra Profil ürün çeşitliliği ve uygun fiyat politikasını ön plana çıkararak sektöründe büyük kabul gören yenilikçi ve çözüm sunan anlayışı sayesinde sektörde kendi çizgisini belirlemiş bir kuruluş olmuştur.

  Daha Fazlası

  Alçıpan Profil Hakkında En Çok Merak Edilenler

  İki tarafı özel kartonlar ile kaplanmış, orta kısmı ise alçıdan imal edilmiş olan malzemeler alçıpan profil olarak isimlendirilmektedir. İstenen boyutlarda ve istenen teknik özelliklerde üretilebilen bir malzemedir. Son derece hafiftir ve esnek bir yapısı vardır. PH değeri insan vücuduna yakın olduğundan yaşam alanları için uygun bir malzeme olarak gösterilebilir.

  Alçıpan U Profil Fiyatları boyutsal farklılıklarına göre değişkenlik göstermektedir. Değişiklik gösteren ebatlar büyük oranla fiyatlarıda etkilemektedir. Belirli bir fiyatlandırma yapılabilmesi için ölçüleri tam anlamıyla bilmek gerekmektedir. Tam alınan ölçülerin doğrultusunda net şekilde fiyatlandırma yapılabilmektedir. Alçıpan profil fiyatları hakkında daha fazla bilgi almak için bize ulaşın.

  Flex alçıpan olarak isimlendirilen ürün klasik alçıpan profillerdir. Çok kolay bir şekilde monte edilebilir. Küfe ve neme dayanıklı alçıpan profillerin özellikleri ise üzerine seramik ve fayans döşemesi yapılabilmesidir. WR suya dayanıklı alçıpan profil ise ıslak alanlarda kullanılan alçıpanlardır. Fireboard ve yangına dayanıklı alçıpanlar ise uzun süre yangına maruz kalmasına rağmen yanmaya başlamayan yüksek güvenlikli ürünler

  Alçıpan olarak isimlendirilen malzeme 5 farklı modelde karşımıza çıkabilir. Sürekli olarak tercih edilen alçıpan profil modelleri;

  •  Flex alçıpan,
  • WR suya dayanıklı alçıpan,
  • MRW küfe ve neme dayanıklı alçıpan,
  • Yangına karşı dayanıklı alçıpan,
  • Fireboard alçıpan, şeklinde sıralanabilmektedir.

  Satın alım aşamasında ihtiyaçların göz önünde bulundurulması ve siparişlerin bilinçli bir şekilde verilmesi gerekmektedir.

  Alçıpan profil alçı levhanın bütün kenar bölmelerin şahsi kartonlarla sarmalanması sonucu, dokusu olan ve pürüzü bulunmayan plakalardır. Alçıpan duvarların ve tavanların yapısı içinde kullanılır ve ayrıca duvar köşelerinin pürüzsüz bir şekilde durması içinde tercih edilmektedir. Çeşitli yapılarda bulunan alçıpan profiller üç şekilde incelenir :

  Alçıpan profil makinesi , profilleri şekillendirmeye yarayan bir sistemdir. Dışı kaplama çelik taşıyıcı olmayan bölmeler üretimi için tasarlanmıştır. En küçük yapıttan en büyük endüstriyel yapıtlara kadar uzanan bir portföye sahiptir. Teknolojisinde başla-dur uygulaması kullanılmaktadır.

   Yüksek performans sağlayan , düşük maliyete sahip bir sistemdir.

  Operasyon-Bakım:

  Açıcı : Mekanik bobin açma , farklı bobin yarıçapına göre ayarlanabilir. 5 tonluk bir kapasiteye sahiptir. 

  Otomasyon Sistemi:

  Kullanımda elektrik panosu olduğu için kolay yapıdadır. Otomatik ve manuel çalışma sistemine sahiptir. Aynı zamanda üç farklı programlama seçeneği sunar.

  Kesme Sistemi:

  Kesme sistemi hidrolik giyotin ile yapılmaktadır. Yapılacak olan kesimin mükemmel bir şekilde istenilen şekle getirerek , istenilen kıvamda bitmesini sağlar.

  Alçıpan montajı yapılırken önemli olarak yapılması gereken bir hazırlık aşaması yoktur. Dikkat edilmesi gereken tek bir husus bulunmaktadır. Bu hususlar eşyaların ve prizlerin bulunacağı konumdur.

  • Galvenizli çelikten üretilen bu profiller her hava şartında takılabilecek yapıya sahiptir.
  • Sıcaklığın , soğukluğun ya da her hangi nem şartında çalıştığınız profilleri etkilemez.
  • Montaj esnasında izleyeceğiniz ikinci aşama işaretleme yapılmalıdır.
  • Eğri olan duvardan ya da takmak istediğiniz bölgeden başlayıp işaretleme ile gidilir.
  • Üçüncü aşama monte edilmesidir.
  • Duvardan duvara gelecek şekilde zemin yerleştirilmesi yapılır.
  • Zeminde bulunan profillere sabitleme yapılır.
  • İşaretlenen yerin çizgisi çizgisine gelecek şekilde sabitlenmesi yapılır.
  • Kılavuz profillerin uçları alına monte edilecek şekilde yerleştirilir ve monte edilir.
  • Kılavuzun kenarında bulunan tapaların vidası sıkılmalıdır. 
  • Sonraki işlemde yerleştirme işlemi yapılabilir. 

  Alçıpan Profil Hakkında En Çok Merak Edilenler