Asma Tavan Isı Yalıtımı Sağlar Mı?

Asma tavanlar , tavanda bulunan tesisat sistemini kamufle etmeye yarayan tavan sistemleridir. Asıl amacı tavan dekore etmek olan asma tavanlar çok çeşitli yapılarda da üretilmektedir. Evlerimizin , otellerin , ofislerin v.b. neredeyse barınma olan her yerde kullanımı mevcut olan asma tavanlar , mekanlarımıza görsel boyut kazandırarak görsel bir şölen sunmaktadır. Gelelim asma tavanın ısı ve ses yalıtımına , peki asma tavanlar ısı ve ses yalıtımı sağlar mı?

Gelin hep birlikte inceleyelim :

Asma tavanlar ısı ve ses yalıtımı sağlar. Aynı zamanda doğal afet gibi unsurlarda yangının hızını düşüren asma tavanlar fonksiyonel olarak çoğu soruna çözüm odaklı üretilmektedir. Isının iç kısımdan dış kısıma vermesini engellerken aynı zamanda dış soğuğunda iç kısmına girmesini engelleyerek kış ve yaz aylarında bütçe olarak ekonomik bir yardım sağlamış olur.

Isı yalıtımı her evde , ofiste veya mekanda mutlaka olması gereken yalıtım türlerinden biridir. Isı yalıtımları mekanları sıcak tutmakla kalmayıp aynı zamanda mevsim geçişlerinde de dış doğal faktörleri engeller. Genel şartlarda konutların veya yapıların inşaat halindeyken yapılması gereken ısı yalıtımları kimi zaman yalıtım malzemelerinden çalınırken kimi zaman ise hiç yapılmamaktadır. Bu tür olayların önüne geçilebilmesi için daha erken aşamalarda fark edilmesi gerekmektedir. Bununda çoğu zaman mümkün olmadığına şahit olabiliriz. Bu sebepten asma tavanlar ısı yalıtımı yapmada en çok tercih edilen sistemlerin arasına girmektedir. Bulunduğu kat farketmeksizin mutlaka tüm ev tipinde ısı yalıtımı açısından bulunması gerekmektedir. Soğuk oranının yüksek olduğu katlar ısı yalıtımında inşaat gibi masraflı işlerle uğraşmayıp daha kolay tekniklerle evlerini veya mekanlarını daha sıcak tutma yöntemlerine başvurmaktadırlar. Bu yöntemler asma tavan gibi kurulumu basit ve kullanımı kolay olan sistemlerdir. Sizlerde daha az masrafla evlerinize ısı yalıtımı taktırmak aynı zamanda evinizin görsel bir boyuta taşımak isterseniz asma tavan modellerimizi inceleyin ve mekanlarınıza en uygun olan asma tavan modellerinizi seçin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WhatsApp Destek
💬 Yardım ister misiniz?
Merhaba, 👋
Yardımcı olmamızı ister misiniz?