Afrapan Line Tavan Sistemleri 

Mekanlarınıza estetik katan, her alana uygulanabilen, yüksek kaliteli ve uzun ömürlü metal asma tavan modeller erişilebilir fiyatlarla Afra Profil’de! 

Şimdi İnceleyin 0552 528 70 38

Genel Bilgiler

Afrapan Line, kendinden taşıyıcılı petek tavan sisteminin lineer halidir, tamamen aşağı yönlü demonte edilebilir bir petek tavan sistemidir. İnce ve dekoratif, 5 ve 10mm eninde “U” biçimli lineer profiller, bu ürün birbirine paralel profillerin üzerlerindeki bir destek profiliyle bir arada tutulmasıyla oluşturulur. Afrapan line, profil taban eni ölçüsüne göre iki şekilde sunulur: Afrapan Line b5 ve Afrapan Line b10. Bu seçenekler, her tasarıma uygun bir çözüm sunmaktadır. Afrapan Line, 5-10mm taban eninde ve 30/40mm yüksekliğinde “U” biçimli profillerle oluşturulmuş 1200x600mm’lik modüller halinde, profil aralığı (pitch) 15 mm olacak şekilde üretilir. 1200x600mm’lik modüller, Delta taşıyıcı sistem ile asılır. İsteğe bağlı olarak 1200mm’den 2400mm’ye kadar uzunlukta (b5 için)modüller ve 1800 mm’e kadar uzunlukta (b10 için) özel modüller de üretilebilmektedir. Afrapan Line petek tavan profilleri, düz veya estetik ve akustik amaçlara hizmet edebilmek için perforasyonlu olarak da sunulabilmektedirler.

Delik çapı Ø 1,50 mm, 22% delikli alan, 3 mm diagonal delik aralıklı Delik çapı Ø 2.50 mm, 19% delikli alan, 5 mm düzenli delik aralıklı Ön boyalı (pre-painted) veya sonradan boyanan (post-painted) aluminyum hammadde kullanılarak üretilebilirler. RAL, NCS, PANTONE ve SIKKENS renk kartelalarından seçilecek renklerle tavanlar çeşitlendirilebilmektedir.

Afrapan Line çoğunlukla nakliyeyi kolaylaştırmak amacıyla petek haline getirilmeden demonte olarak tedarik edilir. Ancak istek üzerine montajlı/petek haline getirilmiş olarak da sunulabilmektedir.

Alüminyum asma tavan sistemleri uluslar arası normlara göre yanmaz sınıftadır.

Şartname

Tedarik Şekli Petek haline getirilmiş 
Malzeme 0,40 mm kalınlıkta aluminyum
Profil Kesit U” base 5 (h30) veya 10 (h40) mm
Panel Ebatı 50x51200x600 mm0 mm.
Taşıyıcı Sistem Gizli taşıyıcılı Delta taşıyıcı sistem

Detaylar

S.No m2 Sarfiyat Tablosu Birim Panel 1200×600
1 D001 ana taşıyıcı kanal lm 0,8
2 Ekleme Parçası adet 0,28
3 D003 taşıyıcı birleşim klipsi adet 5,56
4 D004 askı tiji adet 0,8
5 D010 panel destek profili adet 0,8

Montaj

Delta Taşıyıcı Sistem ile Afrapan Line petek tavan modüllerinin montajı kolay ve hızlıdır. Bu gizli taşıyıcılı sistem, tavanda kesintisiz görünüm sunar. Tüm modüller birbirinden bağımsız olarak aşağı yönlü demonte edilebilir, bu da asma tavan boşluğunda gizlenen servis tesisatlarına kolay ve hızlı erişim sağlar. Tavanı rahatlıkla demonte edebilmek için gerekli olan asma tavan boşluğu min 8 cm’dir.

De-Montaj
Her bir modül tek kenarından aşağıya sarkıtılır ancak tamamen demonte edilmez, klipsler vasıtasıyla aşağı doğru sallandırılarak durur. Modüller 60 cm’lik kısa kenardan demonte edilir ve boyuna doğru asılı bırakılır. İstek üzerine uzun kenardan demonte edilecek şekilde de üretim yapılabilir.

 

İnşaat yatırımlarınız için erişilebilir fiyatlarla, yüksek kaliteli çözümler üretiyoruz. Sorunsuz teslim ettiğimiz ürünlerimizle yarınlar için güvenilir çözümler sunuyoruz!

1997’den Günümüze

Afra Profil kurulduğu günden bu yana dürüst ilkeli ve çağdaş ticaret anlayışı ile müşterilerine hizmet vermektedir. Alçıpan, Asma Tavan, Aydınlatma Grubu, Menfez, Strafor ve Poliüretan ürünlerinin toptan ve perakende satışını yapmaktadır. Afra Profil ürün çeşitliliği ve uygun fiyat politikasını ön plana çıkararak sektöründe büyük kabul gören yenilikçi ve çözüm sunan anlayışı sayesinde sektörde kendi çizgisini belirlemiş bir kuruluş olmuştur.

Daha Fazlası