Toz Alçılar & Yapı Alçıları

İç ve dış mekanlarda kullanılan yapı alçıları , duvarlarınıza pürüzsüz bir görünüm sağlamaktadır. Yapı alçılarını ve daha fazlasını şimdi keşfedin.

 • İç & Dış Cephe Kullanımı
 • Pürüzsüz Duvar
 • Mukavemeti Arttırılmış
 • Sağlam & Ekonomik
Şimdi İncele

Toz Alçı & Yapı Alçıları Çeşitleri

Hem ihtiyaçlarınıza hem de bütçenize en uygun Yapı Alçıları modelleri...

PRF25 EL®

Kartonpiyer Alçısı

Makina Sıva Alçısı

PRF25 MK®

Saten Perdah Alçısı

PRFMAX®

Perlitli Sıva Alçısı

Yapı Alçısı Nedir?

Yapı alçıları duvar, çatı, kolon, tavan vb. pürüzlü yüzeylerde daha uzun ömürlü amaçlarla düzgün yüzey elde edilmesi ve tahmini tasarım ömrünün daha uzun hale getirilmesini sağlamaya çalışan sistemden oluşmaktadır. Aynı zamanda sıva, pürüzlü yüzeyleri pürüzsüz hale getirerek güzel ve çekici görünmesini sağlar. Yanısıra nem geçirmezliği önlemeye yardımcı olur. Pürüzlü yüzeyde oluşan , görüntü kirliliğini ortadan kaldırmak için kullanılmaktadır.

Yapı Alçıların Özellikleri

Pürüzlü yüzey için kullanılan yapı alçıları aynı zamanda çoğu alanda fayda sağlamaktadır. Fayda sağladığı alanlar ;

 • Yüzeyin çevresel koşullara ve yağmur suyuna ve güneş ışığına karşı korunması
 • Böcek ve mantar vb. karşı koruma
 • Estetik olarak güzelleştirilmiş bir yapı sağlar 
 • Etkili yapı , yamalı olmayan bir görünüm kazandırılır.

Sıva Alçı Fiyatları

Sıva alçılar kapsamlı çeşitleri ile yapılarda kullanılan malzemedir. Sıva alçılar çeşitlilik açısından farklı ürünleri kapsaması bakımında fiyatları ürünün özelliğine göre farklılık göstermektedir. Sıva alçı fiyatları mekanın iç ve dış da olması bakımından da farklılık göstermektedir. Her alan için farklı kullanım gösteren alçı sıvaların fiyatlarını daha detaylı öğrenmek için bizimle hemen iletişime geçin.

PDF Ürün Kataloğu

Ürün Gruplarımız

Sizi arayalım

  1997'den Günümüze

  Afra Profil kurulduğu günden bu yana dürüst ilkeli ve çağdaş ticaret anlayışı ile müşterilerine hizmet vermektedir. Alçıpan, Asma Tavan, Aydınlatma Grubu, Menfez, Strafor ve Müdahale Kapağı ürünlerinin toptan ve perakende satışını yapmaktadır.Afra Profil ürün çeşitliliği ve uygun fiyat politikasını ön plana çıkararak sektöründe büyük kabul gören yenilikçi ve çözüm sunan anlayışı sayesinde sektörde kendi çizgisini belirlemiş bir kuruluş olmuştur.

  Daha Fazlası

  Yapı Alçıları & Sıva Alçısı Hakkında Merak Ettikleriniz

  Alçıtaşı , kimyasal olarak birleşmiş suyun bir kısmını uzaklaştırarak alçı sıvaya dönüştürülür . Alçıyı 120°C’de bir saat ısıtmak, suyun dörtte üçünün uzaklaştırılmasıyla bir hemihidrat (CaSO4. 1⁄2H2O) ile sonuçlanır.